ТерраВіта — RWA: 5 успішних років співпраці

Усім відомо, що кукурудза та соняшник стають найпопулярнішими культурами вирощування в Україні. Відповідно, аграрії постають перед досить важливим і водночас непростим вибором: насіннєвому матеріалу якої селекції слід віддати перевагу — вітчизняної чи європейської?

Відвідавши декілька підприємств Кіровоградської, Житомирської та Київської областей, кореспонденти журналу спробували дати відповідь на це питання.

Першим кроком у пошуку об’єктивної відповіді було спілкування з А. Литвиновим, головним агрономом СТОВ «Росія», Кіровоградська область.

Олег Георгійович, скажіть, будь ласка, які культури є пріоритетними на вашому підприємстві?

— Наше підприємство має в своєму користуванні понад 5600 га. На цій площі ми вирощуємо різні культури, але найбільшу увагу приділяємо кукурудзі та соняшнику.

Якими критеріями ви оперуєте під час вибору насіння?

Олег Літвінов, головний агроном СТОВ «Росія»

— Для нас головне — отримати якісний та високий урожай. Тому ми надаємо перевагу насінню європейської селекції. Насіння яких компаній використовуєте? — Уже декілька років поспіль нас цілком задовольняє посівний матеріал, який пропонує компанія «ТерраВіта». Спочатку ми засівали цими гібридами невеликі площі. Але переконавшись, що за помірну ціну можна отримувати результат не гірший, а то й кращий, ніж купуючи дороге насіння інших брендів, більше ніж половину землі засіваємо насінням, придбаним у компанії «ТерраВіта».

Чим Вас так зацікавило насіння австрійської селекції?

— Для мене як для агронома під час вибору того чи іншого гібрида головне — його стійкість проти хвороб та витривалість у разі настання несприятливих кліматичних умов. З усіх переваг гібридів кукурудзи селекції «Райффайзен Варе Австрія АГ» (RWA), можна виокремити високу стійкість до вилягання та високу резистентність до однієї із головних хвороб культури — сажки.

Які гібриди цієї компанії краще підходять для вашої кліматичної зони?

— Якщо говорити про кукурудзу, то перш за все я хотів би відзначити гібрид Саарі з ФАО 270, який відрізняється високою урожайністю у складних кліматичних умовах. Серед ранньостиглих гібридів для нашої зони придатний гібрид Гамлет з ФАО 220, який за дотримання правильної технології вирощування дає змогу отримати врожайність 12 т/га. А такі гібриди, як Нованія та Аманіта з ФАО 310, навіть за недостатньої кількості вологи та середнього рівня внесення добрив нинішнього року показали врожайність близько 12 т/га.

Що стосується соняшника, то нас вразив гібрид Сілует, який дав врожайність 3,9–4,2 т/га. Цей гібрид надзвичайно стійкий до сірої і білої гнилей і резистентний до пероноспорозу.

Нашим читачам також буде цікавою Ваша думка щодо найперспективніших культур на найближчі кілька років.

— На мою думку, крім вирощування кукурудзи та соняшника, слід звернути особливу увагу на ріпак. Попри те, що наразі існує тенденція до зниження посівних площ озимого ріпаку через незрозумілу цінову політику під час продажу товарного насіння, я вважаю, що наступного року через малий обсяг посівних площ цієї культури ціни зростуть у декілька разів. Тому, на мій погляд, гібрид Рідер компанії RWA, який ми висіяли в 2012 р. й отримали врожай на рівні 4,1 т/га на круг, є досить перспективним.

Яке Ваше ставлення до скасування пільг на ПДВ під час купівлі насіння в 2014 р.?

— Я думаю, що в зв’язку з цим слід очікувати чергового підвищення цін на посівний матеріал. Тому вважаю, що доречно купувати насіння цього року, як це зробило наше підприємство.

Дякуємо за щиру і змістовну розмову. Сподіваємося, що той досвід, яким Ви поділилися з нашими читачами, стане їм у пригоді під час вибору посівного матеріалу.

Наступним підприємством, яке ми відвідали, було ФГ «Махно».

За словами І. Махно, керівника цього господарства, який працює в аграрній сфері вже понад 20 років та використовував насіння як вітчизняної, так і зарубіжної селекції, найкращий результат демонструють посіви гібридів австрійської селекції RWA, насіння яких пропонує компанія «ТерраВіта». У використанні підприємства перебуває 700 га орної землі, з яких 70% території засіяно гібридами соняшника і кукурудзи селекції цієї компанії. Наприклад, гібрид Нованія ФАО 310 на 150 га на фоні внесення добрив (амофос, 100 кг/га) дав можливість отримати урожай 10 т/га за вологості 17%; гібрид Аманіта ФАО 310 на 260 га — 10,5 т/га. Серед гібридів соняшника слід виділити Сілует, який демонструє врожайність 3,5 т/га на круг. Керівник господарства зазначає, що названі гібриди не лише мають високий потенціал урожайності, а також є досить привабливими за ціною. «Немає сенсу переплачувати за бренд, ризикуючи купити „кота в мішку“, якщо можна одержати високий прибуток за раціональних витрат на посівний матеріал», — вважає І. Махно.

Щоб остаточно впевнитись, якому саме насінню все ж краще надати перевагу, ми вирішили здійснити ще один візит — у ПП «Євросем», та взяти інтерв’ю у головного агронома А. Сікори. Це підприємство розміщене у Київській обл, у його користуванні — 9500 га землі, в рослинництві надає перевагу вирощуванню таких культур, як кукурудза та соя.

— Ваше підприємство розміщене в одній з найбільш сприятливих кліматичних зон, що дає змогу вирощувати різноманітні культури, однак більшу частину площі засіяно кукурудзою. Поясніть, будь ласка, чому саме цією культурою?

— Тому що останніми роками кукурудза стає однією з найуспішніших культур для вирощування завдяки дуже високому потенціалу врожайності та вагомим успіхам селекційного прогресу в цьому напрямі.

Яка селекція, на Вашу думку, має більший потенціал: вітчизняна чи європейська?

— На мою думку — європейська, тому що в селективну роботу та у вдосконалення нових гібридів іноземні мультимільйонні компанії мають можливість вкладати достатньо коштів порівняно з українськими селекційними станціями.

Гібриди якої компанії в поточному році Вам сподобалися найбільше?

— Нинішнього року нас вразили гібриди, придбані у компанії «ТерраВіта». Це посівний матеріал австрійської селекції, який не поступається за якістю і врожайності насінню провідних насіннєвих компаній, до того ж його можна придбатити за відносно невисокими цінами.

Будь ласка, розкажіть детальніше про Ваш досвід використання гібридів, які запропоновані компанією «ТерраВіта». Яких успіхів було досягнуто завдяки їхньому застосуванню?

— Особисто мені, в порівнянні з гібридами інших підприємств, найбільше сподобався гібрид Саарі ФАО 270. Ми його сіяли з норми посіву 80 тис. зерен/га. Щодо захисту рослин: восени внесли 100 кг складних добрив нітроамофосу (16:16:16) та навесні — 300 кг карбаміду, також провели культивацію, застосували ґрунтовий гербіцид Піонер (д.р. — ацетохлор, 900 г/л, також пропонований компанією «ТерраВіта») у дозі 3 л/га. Враховуючи складні кліматичні умови нинішнього року, цей гібрид показав високу посухостійкість, стійкість до вилягання і резистентність до пухирчастої сажки.

Тобто це найкращий гібрид кукурудзи на Вашому підприємстві?

— Я не можу сказати, що лише цей гібрид — найкращий. Також досить високий результат, порівняно з конкурентами, показав гібрид Нованія з ФАО 310 від виробника RWA. Його було посіяно по оранці, і, завдяки «заправці ґрунту» і запасу вологи, кукурудза цього гібрида майже не страждала від літніх стресів, спричинених спекою і посухою, та дала можливість отримати врожайність не менше 13 т/га.

Отже, Ви вважаєте, що австрійська селекція RWA має достойний конкурентний рівень?

— Так, я вважаю, що за якістю посівного матеріалу компанія «Райффайзен Варе Австрія АГ» не поступається іншим добре відомим компаніям, до того ж відрізняється доступною ціною. Таким чином, ми бачимо, що європейська селекція — це високоякісне насіння, що виступає головною складовою відмінного врожаю. Підсумовуючи результати наших візитів у господарства та оперуючи показниками врожайності застосовуваних гібридів, можна з упевненістю сказати, що насіння австрійської селекції, які пропонує «ТерраВіта», — це раціональне і вигідне співвідношення якості і ціни, що дозволяє аграріям отримати високоякісний урожай і збільшити прибутковість підприємства. До того ж працівники компанії працюють стабільно і прозоро, надаючи великого значення репутації RWA на ринку України, і несуть відповідальність за якість рекомендованої продукції, що є дуже актуальним в сьогоднішніх умовах. Робота компанії спрямована на розширення сфери своїх послуг, вдосконалення сервісу та надання належного інформаційного забезпечення аграріям для розвитку успішного бізнесу.

Головна мета компанії «ТерраВіта» — зробити все можливе, щоб якісне насіння було доступним для українських сільгоспвиробників для забезпечення стабільного врожаю і гідного прибутку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.